6:35:43 PM 1402 / 03 / 08
 
اخبار کمیته تحقیقات دانشجویی

گردهمایی شورای سیاستگذاری کمیته های تحقیقات دانشجویی کشور در دانشگاه برگزار شد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در این مراسم، برگزاری چنین مراسمی را فرصتی مغتنم برای ایجاد فضایی دانشجویی علمی دانست.

دکتر غلامعلی حمیدی ابراز امیدواری کرد: مدرسه و تور فناوری بتواند با ایجاد حس خوب در دانشجویان به توانمندسازی آنها نیز کمک کند. مسئول کمیته تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست، برگزاری گردهمایی شورای سیاستگذاری و اولین مدرسه و تور فناوری و نوآوری کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان را باعث افتخار دانست.

دکتر نیما رضایی، بحث فناوری را خلا موجود در دانشگاه های علوم پزشکی دانست و افزود: پرداختن به این موضوع نیازمند توجه و همت ویژه است.

وی، با اشاره به این موضوع که دانشگاهی که صرفاً به موضوعات آموزشی می پردازد می تواند به مدفن ذهن های فعال استعداد درخشان تبدیل شود و آنها را محتاط بار بیاورد، تصریح کرد: حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم و چهارم را ضروری است تا بتواند پر پرواز دانشجویان با استعداد باشد.

مسئول کمیته تحقیقات دانشجویی و فناوری وزارت متبوع گفت: همگام با تمامی کشور، امسال در دانشگاه ها نیز موضوع فناوری رنگ و بوی بیشتری دارد و اولین قدم آن اضافه شدن کلمه فناوری به نام کمیته های تحقیقات دانشجویی در دانشگاه ها دانست.

وی، با اشاره به اینکه این اقدام باعث شد که کمیته ها نگاه فناورانه داشته باشند، اظهار داشت: نگاهی که باعث می شود خیلی مهارت ها ارتقا یابد و استعدادهای بالقوه شکوفا شوند.

دکتر رضایی یادآور شد: بین انگیزه و توانمندی یک تناسب وجود دارد و مهارت دانشگاه باید این باشد که انگیزه ها را جذب و آنها را توانمند کند. لازمه این کار آوردن موضوع بوم کسب و کار به دانشگاه است. همان کاری که خیلی از دانشگاه های جهان انجام می دهند و دانش را تبدیل به ثروت می کنند.

وی، با اشاره به روزگار ناخوشی که همه گیری کرونا در دنیا و کشور ما ایجاد کرد، ادامه داد: باید واقع بین باشیم محیط ایده آل وجود ندارد. نگاه همه ما باید به قله باشد ولی باید بدانیم که در دنیا عدم قطعیت وجود دارد، باید نقاط ضعف و قوت را شناخت و فرصت ها و چالش ها را مشاهده کرد. بر اساس آنها با امید هدف تعیین کرد، برای آن برنامه ریزی نمود و با سخت کوشی آن را محقق کرد و با کار تیمی موفق شد.

 

ساعت : 10:10 -  روز  : یکشنبه  - 30 /  11 / 1401 /  شماره خبر : 49 / تعداد نمايش :82

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: