EN |
    ورود
   7:49:21 PM

به کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان خوش آمدید

1402 / 01 / 05
 

آموزشClinicalKey

شما می‌توانید از طریق لینک زیر در صفحه اول دانشگاه وارد کتابخانه دیجیتال دانشگاه شده و آز آنجا بر روی لینک پایگاه اطلاعاتی ClinicalKeyکلیک نمائید.

در صفحه کتابخانه دیجیتال بر روی لوگوی ClinicalKeyکلیک کنید

با کلیک بر روی لوگو وارد این پایگاه می شوید:

 

 

حال بخشهای اصلی پایگاه و طریقه جستجو را مرور می‌کنیم:

 

برای جستجو می‌توانید با انتخاب منبع مورد نظر مثل کتاب، ژورنال یا مونوگراف یا همان پیش فرض ALL Type ، واژه مورد نظر خود را در بخش جستجو وارد کنید. جستجو با کلمه، عبارت، علامت اختصاری ، نام نویسنده، نام کتاب و اختصار نام ژورنالها در NLMامکان پذیر است. در هنگام جستجو خود پایگاه نیز پیشنهادهایی برای شما دارد ( ویژگی Auto Suggest)

در این جستجوی خاص جستجوگر ژرنالها را مورد جستجو قرار داده و احتمالاً دنبال مقاله بوده است. یعد از جستجو در صفحه نتایج موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

شما با کلیک بر روی هر نتیجه جستجو به صفحه اطلاعات آن مورد متصل می‌شوید. حال در ادامه یک نتیجه جستجو مربوط به مقاله یک ژورنال مرور می‌شود:

شما می توانید نتایج منتخب خود را در همین پایگاه ذخیره کنید. به شکلی که اگر در محلی دیگر و یا در زمان دیگری بخواهید انها را ببینید می‌توانید. برای اینکار از بخش امکانات ذخیره در شکل بالا گزینه save را انتخاب کنید. بعد از کلیک بر روی آن پیغامی به شکل زیر ظاهر می شود :

اگر قبلا این نتیجه را ذخیره کرده باشید به شما پیغام داده خواهد شد. برای دیدن نتایج ذخیره شده در هر جایی که باشید ایتدا پایگاه را باز کرده و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد  کنید و از بخش امکانات پایگاه که در بالای همه صفحات به شکل سه خط مشخص شده (شکل بالا ) با انتخاب گزینه  Saved Contentمقالات ذخیره شده در این پوشه ها را ببینید.