7:59:37 PM   1402 / 03 / 08       ورود

به دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری خوش آمدید

 
اخبار کنگره موج سوم

دومین کنگره کشوری موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه آغاز به کار کرد

دومین کنگره کشوری موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری ، رئیس دانشگاه در این کنگره، اظهار داشت: تعریف سلامت از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی "رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی، نه فقط نداشتن معلولیت و بیماری" است.

دکتر سید علیرضا مروجی، به افزایش اقدامات و فعالیت ها در راستای ارتقای سلامت از گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: کاهش مرگ و میرها، کنترل بیماری های عفونی، اسهالی و تنفسی، توجه به بحث واکسیناسیون و ... زمینه ساز کاهش بیماری ها بود.

وی، به توجه ویژه کشور به اهمیت مقوله سلامت اشاره کرد و افزود: امید به زندگی در کشور از 50 سال به 70 سال افزایش یافته و اگر بتوانیم مرگ و میرهای زودرس را کاهش دهیم می توان امید به زندگی را در کشور به بالای 80 سال ارتقا داد.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه در کنار مبحث طول عمر باید به عرض زندگی یعنی کیفیت آن نیز توجه ویژه شود، تاکید کرد: مقوله سلامت روان یکی از ابعاد مهم سلامت است که در راستای ارتقای کیفیت زندگی باید به آن توجه ویژه کرد.

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه در گذشته مراجعه به روان شناس را باعث انگ و برچسب می دانستند، تصریح کرد: باید بپذیریم باتوجه به تغییرات و سبک زندگی جدید همانطور که برای مشکلات جسمی به پزشک مراجعه می کنیم برای مشکلات روان خود نیز به روان شناس مراجعه کنیم.

دکتر مروجی، با بیان اینکه مزیت عمده در روش های موج سوم رفتارگرایی در مقایسه با سایر روش های روان درمانی، تاکید بر  حذف علائم و درمان بیماری ها نیست، اظهار داشت: نقش اصلی در این نوع از درمان ها شامل غنی سازی زندگی به خصوص در حیطه فرزندپروری، ارتقا سلامت خانواده، درمان درد مزمن، مشکلات بین فردی، اجتماعی و روان شناختی و همچنین در درمان بیماری های روان تنی نظیر سرطان، سردرد و میگرن و ... می باشد.

دبیر علمی دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در افتتاحیه این برنامه ضمن اشاره به تاسیس گروه روانشناسی بالینی دانشگاه در سال 91، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص، مطالعات اعتیاد روان پزشکی و علوم مرتبط را ماموریت این گروه برشمرد.

دکتر عبدا... امیدی در ادامه، با اشاره به اینکه چشم انداز این گروه ایجاد قطب مطالعات موج سوم درمان های رفتاری در کشور و انعکاس جهانی آن می باشد، افزود: همایش ها، سمینارها و کرسی های آزاداندیشی بسیاری از سال 92 تا کنون برگزار  شده است.

وی ادامه داد: چاپ بیش از 130 مقاله علمی - پژوهشی، ISI، SCOPUSو PUBMED، برگزاری 80 کارگاه آموزشی مدل های درمانی موج سوم کشوری و شش قبولی در کنکور دکترای تخصصی سال 98 را از جمله موفقیت های گروه روانشناسی بالینی دانشگاه می باشد.

 

ساعت : 14:34 -  روز  : چهار شنبه  - 29 /  8 / 1398 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :795

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: